Про це заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська під час наради в комітеті соцполітики з питань функціонування системи єдиного соціального внеску та військового збору.

«Єдиний соціальний внесок є головним джерелом наповнення бюджету Пенсійного фонду. Але коли влада зайнялася реформуванням ЄСВ, це спричинило катастрофічний дефіцит Пенсійного фонду, який з 22 мільярдів гривень у 2013 році зріс до 167,5 мільярдів в 2019-м. Щоб не допустити банкрутства Пенсійного фонду, потрібно провести зовнішній аудит ПФУ, розробити механізм погашення заборгованості по ЄСВ і вирішити проблему «зарплатних боргів», які сьогодні складають майже 3 мільярди гривень», – зазначила Наталія Королевська.

Також нардеп повідомила, що на окрему увагу заслуговує військовий збір, суми якого щороку зростають. Так, якщо в 2015 році сума військового збору становила 9 мільярдів гривень, то в 2018 – понад 17 мільярдів. При цьому неможливо проконтролювати, на які цілі витрачається цей збір, адже він нецільовий і надходить до загального фонду державного бюджету.

«Непрозорість і корупційна складова витрачання військового збору – головна проблема його функціонування. Тому разом з Юрієм Бойком і Вадимом Рабіновичем ми зареєстрували законопроект №10179, який передбачає припинення сплати військового збору до завершення аудиту «Укроборонпрому» і оголошення результатів розслідування корупції в оборонному секторі. Ми повинні зробити все, щоб зупинити створений владою «бізнес на крові» і зробити реальні кроки для відновлення миру дипломатичним шляхом!», – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи