Так народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська прокоментувала заяву віце-прем’єр-міністра Павла Розенка про можливість виплати так званої 13-й пенсії для пенсіонерів, які мають великий трудовий стаж, але отримують мінімальні пенсії.

«Сьогодні ми бачимо, як псевдореформатори при владі цілеспрямовано знищують систему пенсійного забезпечення громадян. Пенсії в доларовому еквіваленті знизилися з 150 доларів в 2013-му році до 58 доларів в 2019-м. Більш того, протягом п’яти останніх років пенсіонерам не проводили індексацію, фактично пограбувавши кожну літню людину в середньому на 30 тисяч гривень. Більш за інших постраждали ті люди, які отримували мінімальні пенсії. І замість того, щоб провести чесний перерахунок, влада спочатку вирішила роздати по 1200 гривень в квітні і травні, а потім пообіцяти ще одну разову подачку у вигляді 13-й пенсії», – заявила опозиційний політик.

Опозиційний політик підкреслила, що від провальної пенсійної реформи і відсутності справедливої індексації пенсій страждають мільйони українських громадян. Пенсіонерам силових структур виплачують пенсії в розстрочку, а колишні державні службовці, десятки тисяч переселенців і жителі непідконтрольних територій і зовсім виявилися за бортом пенсійної реформи.

«В умовах мізерних пенсійних виплат, величезного дефіциту Пенсійного фонду і труднощів в нарахуванні пенсій окремим категоріям громадян, розмови про виплату 13-й пенсії – це відверта маніпуляція некомпетентних чиновників. Ми вимагаємо припинити ці експерименти, підвищити прожитковий мінімум і, відповідно цій сумі, провести прозорий і автоматичний перерахунок пенсій для всіх українських громадян », – заявила Наталія Королевська.

Нагадаємо, раніше Наталія Королевська разом з народними депутатами від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ зареєструвала законопроекти, спрямовані на підвищення прожиткового мінімуму, зниження тарифів, перерахунку пенсійних і соціальних виплат, а також списання заборгованості, що накопичилася населенням за комунальні послуги.

Останні записи