Підвищення тарифів посилило кризу неплатежів. Про це заявила народний депутат Наталія Королевська, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, у програмі «Вечірній прайм» на телеканалі «112 Україна».

«Після листопадового підвищення тарифу на газ у нас в країні вже не працює ні програма субсидій, ні система енергозбереження. Тільки за листопад борги зросли на 8,5 мільярда гривень, а сплатити рахунки змогли лише близько 46% населення. Щоб вийти з цієї ситуації, необхідно привести тарифи до економічно обґрунтованих. Ми підготували необхідні розрахунки і наполягаємо, що ціна газу не повинна перевищувати 4800 гривень за тисячу кубометрів», – підкреслила опозиційний політик.

Ще одним наслідком провальної тарифної та соціальної політики влади стало скорочення числа субсидіантов, зазначила нардеп.

«Якщо у минулому році субсидії отримували близько 8 мільйонів сімей, то зараз – трохи більше 4 млн. Таким чином, людей просто заганяють у борги. А якщо заборгованість становитиме 340 гривень, людині нарахують пеню і позбавлять субсидії. Це верх цинізму – не індексувати пенсії, позбавляти людей субсидій, а потім під виглядом монетизації роздавати подачки напередодні виборів. Потрібно, щоб у країні були такі тарифи, які люди зможуть оплатити. А якщо держава проводить субсидіальну політику, то її треба здійснювати, як у всіх цивілізованих країнах – без принизливих перевірок і комісій», – заявила Наталія Королевська.

Останні записи