Про це заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська, коментуючи рівень соціального забезпечення людей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

«За останні п’ять років соціальний захист чорнобильців знизився на абсолютно неприпустимий рівень, а мужні люди, які врятували країну від страшної катастрофи, були незаконно позбавлені необхідної підтримки. Понад 1,8 мільйона чорнобильців, в тому числі – 190 тисяч ліквідаторів і 350 тисяч дітей, постраждали від згубної соціальної політики влади, втративши більшість виплат, пільг та державних гарантій», – зазначила опозиційний політик.

За її словами, законом № 76 уряд відібрав у чорнобильців від 3 до 17 видів державних гарантій. Зокрема, мова йде про забезпечення пільгового проїзду, придбання ліків, медичного обслуговування, забезпечення путівками для санаторно-курортного оздоровлення, харчування для дітей, які постраждали від аварії, та інших видах соціальних пільг.

Більш того, так і не відновлена програма лікування онкологічних захворювань для цієї категорії громадян, а в бюджеті Пенсійного фонду не передбачено коштів на підвищення пенсій чорнобильцям.

«Об’єднавши зусилля народних депутатів, ліквідаторів, представників чорнобильських організацій, ми звернулися до Конституційного суду і здобули перемогу. Суд в повному обсязі відновив соціальні гарантії, компенсації і пільги, які були відібрані у чорнобильців. Але це рішення досі не виконане урядом. І наше завдання – примусити владу повернути чорнобильцям їхні законні виплати і пільги, передбачити необхідне фінансування в бюджеті і відновити нарешті соціальну справедливість. Ми зареєстрували відповідний законопроект 10217-1 і будемо домагатися його розгляду і прийняття!»- резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи