Про це сьогодні, у Всесвітній день біженців, заявила народний депутат  від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Бойові дії на сході, які не припиняються вже п’ять років, спровокували глибоку соціальну та гуманітарну кризу. Понад 1,3 мільйона людей стали переселенцями. Зруйновано десятки тисяч будинків.Сотні тисяч людей похилого віку втратили змогу отримувати пенсії і будь-які засоби до існування. За даними досліджень, 39% переселенців мають кошти, яких вистачає лише на харчування, а 12% змушені заощаджувати навіть на продуктах. Все це – результати бездіяльності влади і відсутність комплексної державної програми захисту переселенців та людей, які постраждали від війни», – зазначила народний депутат.

Наталія Королевська наголосила, що багато переселенці змушені повертатися на непідконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, так як держава кинула їх напризволяще. Тільки за минулий рік близько 20% переселенців повернулися на непідконтрольні території Донбасу, у тому числі – люди з інвалідністю, жінки, сім’ї з дітьми.

«Ми зобов’язані об’єднати зусилля, щоб захистити кожного переселенця і кожну людину, яка постраждала від війни. Головні завдання – відновити виплати пенсій і підвищити соціальні виплати ВПО, передбачити компенсації за зруйноване житло, надати кожній дитині Донбасу статус потерпілого від збройного конфлікту і наповнити цей статус реальними пільгами. А головне – на державному рівні прийняти комплексну програму захисту і підтримки переселенців. Тільки так ми зможемо повернути громадянам України віру в свою країну і наблизити відновлення миру!», – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи