Про це заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська під час зустрічі з представниками громадськості у Запоріжжі.

«З 1 березня уряд почав процес монетизації субсидій. Але, радісно звітуючи про старт процесу монетизації, влада не говорить про шокуючі цифри, які за цим ховаються. Так, за останній рік субсидії втратили близько 4 мільйонів сімей. Крім того, уряд посилив правила отримання субсидій – допомоги можуть позбавити не тільки за велику площу житла або перевищений граничний поріг доходів, а й за заборгованість в сумі 340 гривень», – повідомила народний депутат.

Наталія Королевська наголосила, що при середньому розмірі монетизованої субсидії в 1680 гривень, середня платіжка по країні становить 2600 гривень. Такий розрив, скорочення соціальних норм споживання та низькі доходи громадян, вже спровокували кризу неплатежів – зараз борги населення за ЖК-послуги перевищують 63 мільярди гривень, а до кінця року можуть зрости до 100 мільярдів.

«Опалювальний сезон добігає кінця з катастрофічними показниками. Величезні борги, афера з монетизацією, яка розрахована тільки на передвиборну кампанію, відсутність індексації пенсій і підвищення заробітних плат … Ситуацію треба негайно виправляти! Ми будемо домагатися, щоб парламент прийняв необхідні для цього рішення – про автоматичне нарахування субсидій, зниження тарифів та реструктуризацію заборгованості за ЖК-послуги. Також ми вимагаємо скасувати рішення про підвищення ціни на газ з 1 травня і переглянути програму співпраці з МВФ. Влада повинна працювати не в інтересах іноземних кредиторів, а в інтересах України і її громадян», – резюмувала народний депутат.

Останні записи