Перший міжнародний телеміст жінок-лідерів Kyiv Global Summit об’єднав близько 3000 жінок України і жінок-лідерів Великобританії, Грузії, Литви, Ізраїлю та інших країн.

До інтерактивної дискусії про необхідність посилити вплив жінок на політичні та державні процеси в країні приєдналися депутати Європарламенту, народні депутати України, представники уряду, експерти, лідери жіночих і громадських організацій.

«Сто років тому українські жінки отримали право голосувати на виборах, але питання присутності жінок у владі в нашій країні досі відкрите. І сьогодні, коли ми зібрали тисячі жінок, від Львова до Сєвєродонецька, від Харкова до Одеси, ми розуміємо: жінки – це єдина сила, яка повинна і готова очолити миротворчі процеси і процеси соціально-гуманітарного відновлення країни», – зазначила Наталія Королевська.

Про важливість залучення жінок до управління державою в своєму виступі говорив і Мортен Енберг, глава Офісу Ради Європи в Україні. З його слів, все прогресивне людство вже давно зрозуміло, що високий відсоток жінок в політиці – це гарантія більш високої якості прийнятих рішень, соціального захисту людей і стану економіки.

«Зараз жінки надто мало впливають на прийняття ключових рішень і процеси в Україні. Наш пріоритет – посилити участь жінок у політичному житті, удосконалити механізм їх присутності в органах української влади. Я вважаю, що вимога введення 50% квот – це не самоціль, а реальний інструмент досягнення позитивних змін у державі і правильного вектора її розвитку», – резюмувала Марина Ставнійчук, представник організаційного комітету Kyiv Global Summit, голова громадської організації «За демократію через право» .

Останні записи