Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська, коментуючи результати і подальші наслідки монетизації житлових субсидій.

«Почавши 1 березня процес монетизації субсидій, влада свідомо приховувала наслідки цього кроку. Обіцянки про те, що люди зможу заощадити, виявилися порожнім звуком, адже за середнього розмірі монетизованої субсидії в 1680 гривень, середня платіжка по країні становить 2600 гривень. Такий розрив, скорочення соціальних норм і низькі доходи громадян спровокували кризу неплатежів – на початок березня борги населення за ЖК-послуги склали 69,5 мільярда гривень, а до кінця року вони можуть зрости до 100 мільярдів», – зазначила Наталія Королевська.

Вона підкреслила, що тільки в Києві фактичний рівень оплати комунальних послуг «монетизованими субсидіантами» склав лише 60-70%. Дана ситуація була прогнозованою – люди витрачають отримані гроші не на комуналку, а на інші потреби.

«Внаслідок монетизації також існує величезний ризик скорочення кількості субсидіантів. Адже якщо станом на травень у людей буде заборгованість понад 340 гривень, субсидія на новий період призначена не буде. Це поглибить кризу неплатежів і спровокує колапс всієї системи житлово-комунального господарства. Щоб цього не допустити, потрібно знизити тарифи до економічно обґрунтованого рівня, реструктуризувати борги населення і передбачити прозорий механізм нарахування субсидій всім, хто цього потребує. Всі законопроекти вже зареєстровані у парламенті, і ми будемо добиватися їх прийняття», – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи