Про це заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська під час відвідування освітніх установ в Святогорську Донецької області.

«У школі Святогорська майже третина учнів – це діти з сімей вимушених переселенців. Добре, що дітей забезпечили меблями і підручниками, але головна проблема – жебрацькі зарплати педагогічних працівників – залишається невирішеною. Ставка по заробітній платі складає всього 4700 гривень, а розрекламоване нинішньою владою збільшення заробітної плати – лише 10%. Вчителі скаржаться, що колись престижну педагогічну працю нинішня влада перетворила на знущання над вчителями та вихователями. Вони вимагають підвищити зарплати і повернути вчителям належну повагу з боку держави», – зазначила нардеп.

Також вона підкреслила, що не найкраща ситуація склалася і у місцевому дитячому садку «Ластівка» – так звана реформа освіти фактично знищує дошкільну освіту. Садок перевантажений – замість 110 дітей (за планом) сюди ходять 154 дитини, і більшість з них – це діти-переселенці Горлівки, Донецька, Дебальцеве.

«Результати так званої освітньої реформи, які ми бачимо на місцях, просто шокують. Негайного вирішення потребують такі питання, як матеріальне забезпечення дитячих садків, розширення навчальної бази і збільшення кількості шкільних і дошкільних навчальних закладів. Також необхідно терміново вирішити питання із зарплатами вчителям, тому що вижити на ті копійки, які вони отримують, просто неможливо. Ми зареєстрували відповідні законопроекти, і будемо домагатися скасування реформи освіти і підвищення як мінімум в два рази зарплати педагогічним працівникам», – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи