Про це заявила народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська в ході екстреної наради з питань соціального захисту та пенсійного забезпечення тимчасово переміщених осіб, яка відбулася у Комітеті ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

«Тимчасово переміщені особи — а це понад 1,5 мільйона українських громадян — щодня стикаються з дискримінацією і несправедливістю. Починаючи від принизливих верифікації та ідентифікації і завершуючи відсутністю державної стратегії захисту таких людей. Немає програми, яка б допомагала у пошуках житла, працевлаштуванні, фінансів, і програми з надання пільг. За п’ять років для переселенців не зроблено нічого!» – підкреслила опозиційний політик.

Парламентар зазначила, що однією з головних проблем переселенців і мирних жителів, які проживають за лінією розмежування, є бездарна політика влади щодо скасування пенсійних виплат. Безталанна база «Аркан» вже стала причиною припинення пенсійних виплат сотням тисячам пенсіонерів.

«Щоб наблизити мир, треба перш за все повернути довіру людей, від яких Україна відмовилася. Потрібно повернути цим людям пенсії, виплатити компенсації за зруйноване житло, забезпечити комплексний соціальний захист переселенців. Ми зареєстрували близько 30 законопроектів, спрямованих на захист тимчасово переміщених осіб і мирних громадян, які постраждали від бойових дій, і будемо домагатися, щоб парламент їх розглянув і підтримав. Так ми не тільки відновимо соціальну справедливість, а й прискоримо відновлення миру і стабільності на Донбасі», – пыдсумувала Наталія Королевська.

Останні записи