Питання участі жінок у мирних переговорних процесах стало однією із головних тем телемосту жінок-лідерів Kyiv Global Summit, який об’єднав близько трьох тисяч українок і жінок-лідерів Великобританії, Грузії, Литви, Ізраїлю та інших країн. До інтерактивної дискусії приєдналися депутати Європарламенту, народні депутати України, представники уряду, експерти, лідери жіночих і громадських організацій.

«На жаль, політики-чоловіки при владі так і не змогли знайти того ефективного мирного шляху, який зміг би об’єднати країну, повернути території і примирити людей. Саме тому сьогодні важливо залучати жінок до мирних переговорів і домогтися дотримання Україною Резолюції Ради Безпеки ООН 1325», – зазначила співголова МДО «Жінки. Світ. Безпека» Наталія Королевська.

Наталія Королевська також повідомила, що сьогодні українки об’єднуються навколо Національної платформи «Жінки за Мир», миротворчого майданчика Kyiv Global Summit, ініціюють прийняття «жіночих» мирних законопроектів і регулярно здійснюють гуманітарні місії у «червону» зону Донбасу.

«Ми – жінки України, з властивим нам материнським підходом, готові очолити громадський діалог – про примирення, збереження єдності країни і соціальний захист людей. Адже найважливіше – зберегти країну  заради майбутнього наших дітей», – відзначила у своєму виступі співголова Національної платформи «Жінки за Мир» Марина Кінах.

На думку директора гендерного підрозділу програми розвитку ООН Ренді Девіс, жінок рідко запрошують до участі у мирних переговорах, але саме вони можуть відіграти значну роль у розв’язанні конфлікту на Сході України.

«Ми підтримуємо зусилля українок у відновленні миру в Україні дипломатичним шляхом і готові бути їх головними союзниками на цьому шляху», – підкреслила Ренді Девіс під час відеовключення з Нью-Йорка.

Останні записи