Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська під час наради Kyiv Global Summit по 25-ій доповіді моніторингової місії ООН щодо соціальної та гуманітарної ситуацій на Донбасі.

«Збройний конфлікт на Сході спровокував глибокі соціальну і гуманітарну кризи, від яких постраждали близько 5 мільйонів чоловік. Понад 1,3 мільйона людей стали переселенцями, тисячі загинули або отримали поранення, зруйновано десятки тисяч будинків, а сотні тисяч людей похилого віку втратили пенсій і будь-які засоби до існування … Все це – результати відсутності чіткої державної позиції в питаннях захисту мирних людей, відновленні зруйнованого регіону і повернення миру на Донбас», – зазначила опозиційний політик.

Наталія Королевська наголосила, що й досі на державному рівні не прийняті рекомендації Ради Європи, профільних комітетів і міжнародних організацій із захисту мирних громадян, які постраждали від військових дій. Тому важливо об’єднати зусилля міжнародних партнерів, громадських організацій, всіх небайдужих політиків, і зробити конкретні кроки з подолання соціально-гуманітарної кризи на Донбасі.

«Сьогодні головне завдання – захистити людей, які стали жертвами конфлікту. Для цього потрібно забезпечити своєчасну виплату пенсій переселенцям і жителям непідконтрольних територій, передбачити компенсації за зруйноване житло, розробити програму комплексної соціального захисту мирних громадян, і надати всім дітям Донбасу статус постраждалих від війни. Не можна кидати людей напризволяще – держава зобов’язана забезпечити їм комплексну соціальну підтримку, і скасувати всі ганебні норми про верифікації та ідентифікації. Тільки так ми зможемо повернути громадянам України віру в свою країну і зробити реальний крок назустріч миру!», – резюмувала народний депутат.

Останні записи