Про це заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська під час робочої поїздки на Донбас.

Політик відвідала населені пункти поблизу лінії розмежування і обговорила з працівниками місцевих соціальних установ проблемні питання державної підтримки і захисту мирних громадян, які постраждали від війни.

«Сьогодні ми побували в Світлодарську. Місто постійно обстрілюють, нещодавно знову постраждало кілька будинків. П’ять років діти вчаться в умовах надзвичайної ситуації. А дорослі – вчителі, медики, соціальні працівники, які продовжують жити і працювати поблизу зони бойових дій, не отримують за це ніяких надбавок і пільг. Держава самоусунулася від вирішення цих проблем», – зазначила ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир» Наталія Королевська.

Опозиційний політик нагадала, що згідно з даними ООН, сьогодні понад 3,8 мільйони людей на Донбасі потребують термінової гуманітарної, медичної та соціальної допомоги, з них близько 500 тисяч – діти. Термінового врегулювання потребує питання надання дітям Донбасу статусу постраждалих від збройного конфлікту. Такий же статус, на думку Наталії Королевської, повинен бути наданий усім мирним жителям, які постраждали внаслідок бойових дій.

«Спільними зусиллями ми домоглися того, щоб на законодавчому рівні було передбачено статус дитини, яка постраждала від конфлікту. Але з 2017 по 2018 рік такий статус з 500 тисяч отримали тільки кілька десятків дітей. Ми примусили уряд спростити процедуру отримання статусу, внаслідок чого його вже надали понад 13 тисячам дітям. Наш наступний крок – наповнити статус пакетом необхідних гарантій від держави, і почати надання такого статусу всім мирних жителів Сходу. Ми об’єднуємо всі зусилля, щоб захистити людей і якомога швидше повернути в Україну мир!»- резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи