Про це заявила народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська, коментуючи проект закону «Про верифікації та моніторинг державних виплат», яким передбачено створення нової структури зі збору «досьє» на одержувачів бюджетних коштів.

«Уряд намагається побудувати поліцейську державу в соціальній сфері. У минулому році Конституційний суд вже визнав незаконними дії Мінфіну зі збору персональних даних на одержувачів субсидій. І ось Кабмін знову намагається створити нову структуру — так звану поліцію з пільг, метою якої буде залізти людям в кишені. І якщо будуть знайдені порушення в процесі надання пільги – людина муситиме повернути всю суму, яка їй була нарахована! Це призведе до того, що близько 19 млн одержувачів бюджетних грошей, у тому числі 12 млн пенсіонерів, стануть довічними боржниками держави!» підкреслила опозиційний політик.

З її слів, метою створення нової контролюючої структури є зменшення кількості отримувачів державної допомоги. Така схема вже була застосована Кабміном у 2018 році, коли внаслідок перевірок кількість отримувачів субсидій скоротилася вдвічі. Тепер під загрозою – не тільки отримувачі соціальних виплат, а й пенсіонери, на яких перевіряючі збиратимуть повне фінансове «досьє».

«Ми будемо голосувати проти прийняття цього законопроекту, а якщо він буде проголосований – оскаржимо його у Конституційному суді! Уряд спочатку повинен повернути пільги тим, кого їх незаконно позбавив, – ветеранам і чорнобильцям. Ми домоглися відповідних рішень КСУ у цьому питанні і продовжимо захищати людей, які стали заручниками антинародної політики влади! » – заявила Наталія Королевська.

Останні записи