Про це народний депутат Наталія Королевська, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, заявила в ході першого міжнародного телемосту Kyiv Global Summit: Women. Peace. Security.

Під час телемосту жінки-лідери України спільно з колегами з Великобританії, Грузії, Литви, Ізраїлю та інших країн обговорили питання посилення впливу жінок на прийняття державних рішень для відновлення соціальної справедливості та збереження єдності країни.

До онлайн-обговорення глобальних викликів приєдналися близько 3 тис. Українок з усіх регіонів країни, а також депутати Європарламенту, народні депутати України, представники уряду, експерти, лідери жіночих і громадських організацій.

Співголова МДО «Жінки. Світ. Безпека» Наталія Королевська нагадала, що українки вибороли право голосувати на виборах ще 100 років тому.

«А сьогодні жінки України готові брати на себе відповідальність, щоб у цей складний рік виборчої боротьби зберегти єдність країни, відстояти соціальну справедливість і повернути в Україну мир. Ми об’єднали жінок Європи і України, які одноголосно підтримали наші рішення», – підкреслила Наталія Королевська.

Сьогодні об’єднуються зусилля, щоб залучити якомога більше жінок у політику, спонукати їх збільшити свою роль і вплив, зазначила президент Форуму жінок-політичних лідерів Сільвана Кох-Мерін.

«Прийшла пора діяти – нам потрібно міжнародне жіноче лобі і я радію, що жінки України відкрито заявляють про свою готовність очолити державні та миротворчі процеси у своїй державі», – підкреслила вона.

З вітальним словом до учасниць телемосту звернувся також перший президент України Леонід Кравчук.

«Українські жінки давно вийшли з тіні чоловіків, і сьогодні є впливовою силою, яка здатна мовою дипломатії і великодушності, а не зброї і насильства, кардинально змінити політику держави, поставивши на чільне місце мир і захист людей», – зазначив екс-глава держави.

Інтерактивне соцопитування, проведене у рамках телемосту, а також відеовключення жінок зі Сходу, Заходу, Півдня і Центру України показали, що українки цілком підтримують участь жінок у владі, яке посилить миротворчі процеси і допоможе зберегти єдність країни.

«Розширення можливостей жінок у політиці і миротворчості збільшує шанс України досягти мирних угод і підвищити рівень соціального і економічного розвитку. Жінки – рушійна сила позитивних змін у всьому світі, і ми цілком підтримуємо бажання жінок України посісти лідерські позиції у своїй державі», – підкреслила депутат Європарламенту Клер Муді.

За підсумками телемосту його учасники прийняли резолюцію, у якій зафіксували свої основні вимоги: розширити представництво жінок у владі та подолати існуючу соціально-економічну дискримінацію.

Останні записи