Про це в ході екстреної наради з питань реформування пенсійної системи заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська. Участь у засіданні взяли представники управлінь Пенсійного фонду України з усіх областей.

«Через рік після проведення пенсійної реформи можна чітко констатувати її неефективність. Дефіцит бюджету фонду перевищив рекордну позначку в 160 мільярдів гривень, а заборгованість з ЄСВ становить 15 мільярдів гривень. Чорнобильці, ветерани, держслужбовці, військові пенсіонери, переселенці та жителі непідконтрольних територій – мільйони пенсіонерів були позбавлені своїх законних пенсій і стали жертвами злочинної соціальної політики чинної влади», – заявила опозиційний політик.

За її словами, якщо сьогодні не вжити низки реанімаційних заходів, вже до кінця року Пенсійний фонд буде не в змозі виплачувати пенсії, а його дефолт буде неминучим.

«Перше – потрібно реструктуризувати борги з ЄСВ, із заробітної плати та знайти додаткові джерела наповнення бюджету Пенсійного фонду. Друге – підвищити прожитковий мінімум і проіндексувати пенсії всім пенсіонерам. Третє – відновити справедливі пенсії тим категоріям громадян, які опинилися за бортом пенсійної реформи. Ми розробили дорожню карту реформування пенсійної системи і підготували всі необхідні законопроекти. А урядовці, зокрема міністр соціальної політики Рева, відповідальні за провал пенсійної реформи, повинні негайно піти у відставку!» – наголосила Наталія Королевська.

Останні записи