Переселенці вимушено повертаються не непідконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, адже держава кинула їх напризволяще. Про це в ефірі політичного ток-шоу «Епіцентр української політики» на телеканалі NewsOne розповіла народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Більшість переселенців повертаються на непідконтрольну Україні територію, тому що за п’ять років держава нічим їм не допомогло. Якщо люди і знаходять собі роботу, то відсутність житла і неможливість оплатити комунальні послуги ставлять їх на межу виживання… Багато хто зневірився у цій боротьбі, і повертаються вони точно не з вдячністю своїй країні», — підкреслила народний депутат.

Парламентар нагадала, що за весь час збройного конфлікту мирні люди отримують основну допомогу від волонтерських та благодійних організацій, а не від держави.

«З перших днів конфлікту працюють гуманітарні місії «Дороги життя» і Національної платформи «Жінки за Мир ». Завдяки їм вдалося вивезти із зони конфлікту більше10 тис. осіб, а близько 20 тисяч дітей і дорослих отримали комплексну гуманітарну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу», — повідомила Наталія Королевська.

Переселенці – це посли миру, саме вони після завершення бойових дій першими поїдуть відроджувати Донбас, переконана опозиційний політик.

«Тому так важливо сьогодні підтримати цих людей і вирішити одну з головних проблем – надати їм компенсацію за зруйноване житло і житло, яке залишилося на непідконтрольній території. Цю програму треба прийняти і затвердити на державному рівні, чітко прописавши джерела її фінансування», — зазначила Наталія Королевська.

Останні записи