Про це в ході робочої поїздки у Донецьку область заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська під час відвідання управління Пенсійного фонду України у Слов’янську.

Зі співробітниками управління парламентар обговорила процедуру автоматичного перерахунку пенсій з 1 березня.

«Те, що сьогодні відбувається у сфері пенсійного забезпечення громадян, більше схоже на театр абсурду, а не на реформу. Відповідно до законодавства, індексація пенсій повинна проводитися щороку на розмір офіційної інфляції. Але уряд вирішив зекономити, і, як завжди, згадав про людей тільки напередодні виборів, підвищивши пенсії на 100–200 гривень. Тішить тільки те, що після відвідин Пенсійного фонду у Слов’янську, ми переконалися – всі документи підготовлені, і жителі Донецької області отримають перерахунок вчасно», – заявила Наталія Королевська.

Опозиційний політик також нагадала, що широко розрекламований перерахунок пенсій з 1 березня торкнеться далеко не всіх пенсіонерів.

«З 10,2 мільйона пенсіонерів виплати зростуть для трохи більше 8 мільйонів, а середній розмір підвищення складе від 100 до 250 гривень. А два мільйони українців, які отримують мінімальні пенсії, зможуть отримати тільки разові виплати в сумі 2410 гривень», – підкреслила вона.

Оцінюючи результати пенсійної реформи, Наталія Королевська зазначила, що влада протягом п’яти років цинічно крала у пенсіонерів, не доплачуючи їм заслужені пенсії і змушуючи українських громадян економити на їжі, відмовляти собі у лікуванні і замерзати у холодних будинках.

«Ми категорично проти такої пенсійної реформи, яка збільшила стаж і пенсійний вік, а також зменшила коефіцієнт розрахунку пенсій. Вимагаємо припинити цей фарс, підвищити прожитковий мінімум до 4300 гривень і, відповідно, перерахувати пенсії всім пенсіонерам. Також ми зареєстрували законопроекти про зниження ціни на газ і списання боргів населення за послуги ЖКГ. Комплекс цих першочергових заходів допоможе захистити людей і хоч трохи полегшити життя українських пенсіонерів», – підсумувала народний депутат.

Останні записи