Про це заявила народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська, коментуючи звіт моніторингової місії ООН, згідно з яким близько 700 тис. пенсіонерів втратили доступ до пенсій в результаті конфлікту на Донбасі.

«Грубо порушуючи Конституцію, влада позбавила сотні тисяч людей пенсій, які вони заробили багаторічною працею. Люди похилого віку змушені проходити принизливі перевірки і верифікації, збирати довідки і оббивати пороги соціальних служб, але навіть це не гарантує їм виплату пенсій. Наша позиція у цьому питанні однозначна — будь-яке призупинення пенсійних виплат на основі постанов Кабміну, списків бази «Аркан» чи інших нормативних актів, є незаконним і повинно бути відмінене», — зазначила опозиційний політик.

Наталія Королевська вважає скасування пенсійних виплат переселенцям частиною урядового плану економії коштів Пенсійного фонду.

«За даними Пенсійного фонду, сума загальної заборгованості з пенсій тимчасово переміщеним особам і громадянам, які проживають на непідконтрольною території, перевищує 50 мільярдів гривень. Ми вимагаємо припинити це свавілля, забезпечити своєчасну виплату пенсій усім українським громадянам, а також передбачити у бюджеті кошти на виплату заборгованості з пенсій переселенцям і жителям тимчасово неконтрольованих територій», — підкреслила парламентар.

Опозиційний політик також висловила солідарність з головою моніторингової місії ООН Фіоною Фрейзер у її вимозі негайно скасувати прив’язку виплати пенсій до реєстрації переселенця.

«Всі українські громадяни, незалежно від їх статусу і місця проживання, повинні отримувати пенсії вчасно і в повному обсязі», – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи