Про це в ході екстреної наради Kyiv Global Summit з питань мінної небезпеки та соціального захисту людей, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, заявила народний депутат від опозиційної ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«За оцінками міжнародних експертів, території Луганської та Донецької областей – найбільш забруднені у світі вибухонебезпечними предметами, а за кількістю жертв від мін Україна поступається тільки Афганістану і Сирії. Але досі в країні не створений профільний орган і не виписана чітка процедура розмінування територій. Результати бездіяльності влади просто шокують – понад 800 мирних людей постраждали і більше 250 загинули від підривів на мінах. Це величезна проблема, яка потребує негайного вирішення», – зазначила опозиційний політик.

Наталія Королевська наголосила, що високий рівень замінування територій Донбасу не тільки загрожує життю близько 2 млн мирних людей, а й ускладнює відновлення інфраструктури, створює проблеми для сільськогосподарського виробництва й обмежує доступ людей до шкіл і медичних установ.

«Наша позиція у цьому питанні незмінна — необхідно почати мирні переговори з усіма сторонами конфлікту, зупинити бойові дії і з залученням міжнародних партнерів активізувати процес очищення територій Донбасу від вибухонебезпечних предметів. Також потрібно терміново вирішити питання соціального захисту і реабілітації мирних людей і дітей, які постраждали від підривів на мінах. Це має бути комплексна державна стратегія, спрямована на реальний захист людей, які проживають у зоні бойових дій», – резюмувала народний депутат.

Останні записи