Про це під час екстреного засідання Соціальної ради України заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

20 лютого лідери понад ста громадських організацій зібралися у Харкові на екстрене засідання Соціальної ради України. Багатодітні мами, ветерани, чорнобильці, переселенці востаннє попередили владу – треба негайно зупинити соціальну катастрофу і повернути все виплати і пільги.

«Сьогодні, у День соціальної справедливості, ми проводимо надзвичайне засідання Соціальної ради, щоб виробити комплекс термінових заходів і запобігти соціальній катастрофі! За п’ять років провальної політики в рази зменшилася соціальна допомога, більш ніж в 10 разів зросли тарифи, у людей забрали субсидії, а мінімальна пенсія з 150 доларів в 2013-му році скоротилася до 58-ми у 2019-му. Майже 60% наших громадян живуть за межею бідності!» – зазначила народний депутат.

Учасники Соціальної ради висунули уряду свої головні вимоги: підвищити соціальні виплати і пенсії, виконати рішення Конституційного суду щодо відновлення пільг ветеранам війни, збільшити прожитковий мінімум, знизити тарифи, скасувати медичну реформу.

Ці вимоги закріплені у Резолюції ради, яку передали прем’єр-міністру, президенту і спікеру парламенту.

«Ми подали ряд законопроектів, спрямованих на захист пенсіонерів, інвалідів, матерів, дітей-сиріт та інших соціально незахищених категорій громадян. Вимагаємо збільшити мінімальну зарплату до 7000 гривень, пенсію – до 3000 гривень, прожитковий мінімум – до 3800 гривень, а також знизити тарифи і списати заборгованість за комунальні послуги. Ми отримали повну підтримку представників громадськості та разом зробимо все, щоб змусити владу прийняти ці рішення!» – підсумувала Наталія Королевська.

Останні записи