Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська в ефірі політичного ток-шоу «Епіцентр української політики» на телеканалі NewsOne.

Найстрашніше, що від безперервних бойових дій страждають люди похилого віку і діти, вважає парламентар.

«Сьогодні більше 100 тисяч дітей проживають у буферній зоні, близько 100 тисяч дітей стали переселенцями, 500 тисяч дітей потребують термінової гуманітарної допомоги. Спільними зусиллями ми домоглися закріплення на законодавчому рівні статусу дитини, яка постраждала від збройного конфлікту, і сьогодні його отримали близько 13 тисяч діток. Але на даний момент цей статус — просто документ, його треба наповнити реальними гарантіями, які включали б медичну допомогу, санаторно-курортне оздоровлення, сприяння у поліпшенні житлових умов і комплекс необхідних соціальних послуг», — заявила опозиційний політик.

Наталія Королевська також зазначила, що переселення дітей із зони конфлікту і подальше їх соціальний супровід — обов’язок держави. Це стосується і людей похилого віку, які не просто постраждали від війни, але і внаслідок свавільних дій влади позбулися своїх законних пенсійних виплат.

«Разом з колегами ми пройшли через всі судові інстанції, які підтвердили: ніхто не має права зупиняти виплату пенсій і проводити будь-які ідентифікації і верифікації. Це — базове порушення Конституції і законів України», — підкреслила парламентар.

У результаті таких дій сума невиплачених пенсій досягає 53 мільярдів гривень, а свої законні виплати недоотримують близько 650 тисяч українських пенсіонерів, повідомила опозиційний політик.

«Виправити цю несправедливість міг би законопроект №6692, який схвалили і міжнародні організації, і більшість парламентських фракцій. Але поки його прийняття блокує провладна коаліція, ми будемо продовжувати боротьбу за відновлення соціальної справедливості і захист людей, які постраждали про війни», — резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи