Про це повідомила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Сто років тому наші жінки отримали право голосувати на виборах, але питання присутності жінок у владі в Україні залишається відкритим. В українському парламенті нинішнього скликання – тільки 12% жінок, що значно нижче, ніж у розвинених європейських країнах. На наступних виборах цей відсоток повинен бути значно вищим, адже поки чоловіки у владі провокують війну і розколюють суспільство, жінки готові взяти на себе відповідальність за відновлення миру і майбутнє нашої країни!» – зазначила Наталія Королевська.

Зокрема, законопроект №10266-1 містить пропозицію про не менше 40% кандидатів однієї статі у виборчих списках, крім того, в кожній групі з п’яти кандидатів повинно бути не менше двох кандидатів однієї статі.

«Наше завдання – підвищити участь жінок у політиці, законодавчо врегулювати механізм їх присутності в органах української влади, зокрема – у парламенті. Я вважаю, що вимога введення 40% квот – ефективний інструмент досягнення позитивних змін в країні, правильного вектора розвитку держави і гарантія більш високої якості прийнятих рішень», – резюмувала Наталія Королевська.

Останні записи