На цьому наголосила опозиційний депутат Житомирської міської ради, керівник постійної депутатської комісії із соціально-гуманітарних питань Наталія Леонченко на черговій сесії міськради.

Під час роботи сесії було ухвалено низку рішень, які містять рекомендації, напрацьовані безпосередньо постійною депутатською комісією.

Найважливішим серед них стало затвердження Статуту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади, адже наприкінці минулого року до Житомира приєдналося село Вереси. Комісія з гуманітарних питань внесла до статуту суттєві доповнення, які значно покращать співпрацю міської ради з інститутами громадянського суспільства. Ефективний діалог дасть змогу бачити та вчасно вирішувати актуальні проблеми ОТГ.

Крім того, на найближчі два роки Житомир відмовиться від Бюджету участі.

«Колеги-депутати підтримали мою пропозицію тимчасово призупинити реалізацію проекту Бюджету участі. Ми розпорошуємо бюджетні кошти на декілька проектів, а в результаті нічого справді показового не отримуємо. Тому у 2019–2020 роках ми подамо на розгляд  житомирян декілька значних загальноміських проектів. На реалізацію того проекту, який оберуть жителі міста, буде виділено близько 18 млн гривень», — повідомила Наталія Леонченко.

Упродовж трьох місяців комісія з гуманітарних питань та виконавчі органи міської влади працювали над Положенням про конкурсний відбір керівників шкіл, яке наразі прийняте Житомирською міськрадою. За оцінками експертів, дане Положення визнане одним із найкращих в Україні.

Наталія Леонченко як довірена особа кандидата у Президенти України Юрія Бойка провела чимало зустрічей з трудовими колективами, у тому числі й освітянськими. Проблемні питання, окреслені освітянами у ході зустрічей, уже профінансовані.

«Вихователі дитсадків опинилися за бортом освітньої реформи, так і не дочекавшись підвищення заробітних плат. Депутатський корпус Житомира встановив надбавку для педагогічних працівників дошкільних та позашкільних навчальних закладів у розмірі 15% з 1 липня поточного року. Значні кошти будуть спрямовані на заміну вікон та встановлення енергоефективного освітлення, а також на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва спортзалів», — повідомила міський депутат.

Житомирські депутати підтримали три ініційовані гуманітарною комісією звернення до Кабінету міністрів України: щодо освітньої субвенції, щодо фінансування закладів профтехосвіти та щодо недопущення до навчання дітей без щеплень.

«Освітня галузь в останні роки суттєво недофінансована державою – все частіше місто змушене шукати кошти для зарплат педагогам у власній кишені. При формуванні цьогорічного міського бюджету вже було додатково враховано 22 млн грн. Але все одно не вистачає 29,6 млн грн. Ми звернулися до Кабміну з проханням збільшити розмір освітньої субвенції. У період 2016-2018 років на 261 млн грн. було профінансовано заклади профтехосвіти. Однак станом на сьогодні усі відповідні заклади у Житомирі перебувають у державній власності, тому вважаємо доцільним здійснювати їх фінансування з обласного бюджету», — підкреслила керівник депутатської комісії із соціально-гуманітарних питань.

Також депутат прокоментувала питання про недопущення до навчального процесу дітей без щеплень.

«Міська рада діє винятково у рамках Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Водночас у зв’язку з небажанням частини батьків вакцинувати своїх дітей ми звернулися до вищих органів влади з проханням на законодавчому рівні врегулювати це питання. Право кожної дитини на отримання освіти є непорушним, але захист здоров’я та життя усіх дітей — не менш пріоритетне завдання», — підсумувала Наталія Леонченко.

Останні записи