На цьому наголосила депутат Житомирської міськради Наталія Леонченко, кандидат у народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ по округу №62 (м. Житомир) під час святкового заходу з нагоди Всесвітнього дня донора крові (14 червня), який пройшов на базі Житомирського медичного інституту.

У Житомирській області у 2018 році здійснено 9 928 донацій крові, у закладах охорони здоров’я проведено 14 600 гемотрансфузій компонентів крові.

«Щорічно 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові. У цей день ми висловлюємо подяку людям, які добровільно і безоплатно здають свою кров, необхідну для порятунку людських життів. Однак, попри мільйони небайдужих в усьому світі, часто наявних запасів крові не вистачає для усіх, хто її потребує. Тому не менш важливо у цей день закликати людей стати частинкою почесної спільноти донорів. Рада, що донорство крові стає популярним серед молоді. Так, на Житомирщині минулого року було проведено 12 акцій з підтримки добровільного безоплатного донорства, під час яких 325 студентів здали свою кров. Це важливий внесок у розвиток донорства і просто надзвичайно добрий вчинок», — зазначила Наталія Леонченко.

Водночас займатися популяризацією донорства повинні не лише Центри крові та медичні заклади, а в першу чергу держава, вважає політик.

«Сьогодні, очолюючи постійну депутатську комісію із соціально-гуманітарних питань міської ради, ми разом з колегами всіляко підтримуємо донорський рух у Житомирі, адже добровільне донорство щорічно рятує мільйони життів. В той же час не вистачає участі з боку держави. Матеріально-технічне забезпечення Центрів крові, фінансування виготовлення препаратів крові та усі інші процеси, що тісно пов’язані з донорством, повинні бути невід’ємною частиною загальнонаціональної політики у сфері охорони здоров’я», — резюмувала Наталія Леонченко.

Останні записи