Про це заявила депутат Бердичівської міськради Наталія Онуфрієнко, кандидат у народні депутати України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ по округу №63, коментуючи ситуацію у сфері освіти.

За її словами, негативні наслідки рішень влади, що йде, проявилися на всіх рівнях – від дошкільної до вищої освіти.

«Скорочення мережі дитячих дошкільних установ призвело до того, що черги в садки не ліквідовані, а дефіцит місць навітьзріс. Через невдалі реформи у містах переповнені класи, що ставить під загрозу якість і доступність середньої освіти. Експерименти з перекиданням фінансування профтехучилищ між державним і місцевими бюджетами призвели до того, що частина ПТУ просто закрилася, а ринок праці не отримав фахівців з середньою спеціальною освітою», – підкреслила Наталія Онуфрієнко.

Робоча група, яку очолила опозиційний депутат, перевіряла навчальні заклади напередодні 2018-2019 навчального року. У школах і дитсадках оглянули класні кімнати, їдальні, спортзали і майданчики на вулиці, перевірили готовність «Нової української школи» у Бердичеві.

«Для мене як мами дуже важливо, щоб мої діти навчалися у комфортних і безпечних умовах. Однак факти, встановлені робочою групою, свідчать про серйозні недоліки. Наприклад, нас запевняли, що у кожному класі є телевізори і ноутбуки, які були закуплені обласним управлінням освіти і видані школам в грудні 2018 року. Але у лютому-2019 ми з’ясували, що в ЗОШ №5 ноутбуки перебували не у навчальних класах, а в сейфах. Відсутність належного програмного забезпечення свідчить, що ними не користувалися. Ситуація була негайно виправлена, проте питання матеріально-технічного забезпечення освіти залишається відкритим», – вважає Наталія Онуфрієнко.

Опозиційний депутат підкреслила, що для ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ захист конституційних прав громадян на рідну мову, якісну та доступну освіту – це пріоритетні питання.

«Високий рівень освіченості громадян є надзвичайно важливим для розвитку країни. Виховуючи власні кваліфіковані кадри ще з початкової школи, ми збережемо і примножимо інтелектуальний потенціал України. А значить, забезпечимо її гідне майбутнє», – резюмувала Наталія Онуфрієнко.

Останні записи