Опозиціонери Бердичева разом з депутатом Бердичівської міської ради, очільницею Бердичівської міської організації Наталією Онуфрієнко взяли участь у загальноміському вшануванні учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виведення радянських військ з республіки Афганістан.

Після покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам опозиційні політики відвідали ветеранів, які за станом здоров’я не змогли долучитися до мітингу. Це учасники бойових дій на територіях різних держав — відважні миротворці з героїчним минулим.

«За десять років війни через Афганістан пройшли 160 тисяч українців у складі армії Радянського Союзу. Більше 3 тисяч загинули і зникли безвісти. Чимало залишились інвалідами. Це звичайні люди, які продемонстрували мужність та з честю виконали свій солдатський обов’язок. Водночас, ще ніколи, як за останні п’ять років, влада не була так байдужа до воїнів-інтернаціоналістів. У 2014 році, після внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», влада урізала пільги для сімей загиблих афганців; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які працювали там за контрактом. Ветерани та депутати, які сьогодні представляють ОПОЗИЦІЙНУ ПЛАТФОРМУ — ЗА ЖИТТЯ, стали єдиним фронтом проти подібної несправедливості. Результат нашої спільної боротьби побачила уся Україна вже наприкінці минулого року — Конституційний суд визнав урізання прав пільгових категорій, в тому числі й афганців, неконституційним», — розповідає Наталія Онуфрієнко.

Опозиційний політики зазначила, що як і по відношенню до чорнобильців, рішення Конституційного суду щодо афганців було проігнороване діючою владою: гроші для відновлення пільг у держбюджеті не закладені. Крім того, попри відновлення прав афганців, сімей загиблих та осіб, що працювали там за контрактом, влада знаходить інші способи, як «зекономити» на наданні пільг. В першу чергу це стосується пільг на перевезення. Також влада кілька років цинічно обманювала пенсіонерів-афганців, що вийшли на військову пенсію, щодо перерахунку та осучаснення виплат.

«Гарантії та права воїнів-інтернаціоналістів, як і ветеранів Другої світової війни, чорнобильців, повинні у повному обсязі забезпечуватися державою. І влада у цьому випадку не має морального права нехтувати цим обов’язком. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ та Юрій Бойко гарантують реальне виконання пільг та всебічну підтримку ветеранським організаціям», — резюмувала Наталія Онуфрієнко.

Останні записи