Доки управління освіти і науки Бердичівської міської ради запевняє, що учні «Нової української школи» усім забезпечені, місцеві депутати перевіряють достовірність цих слів.

Про це заявила опозиційний депутат, голова Бердичевської партійної організації Наталія Онуфрієнко.

«На черговому засіданні Комісії з питань бюджету прозвучали конкретні свідчення недобросовісного втілення освітньої реформи у життя, що лише посилює й без того негативне ставлення до неї. Бюджет бердичівського управління освіти у 2018 році становив 211 млн грн. За рахунок економії по комунальним послугам, заробітній платі тощо, 2 млн не були освоєні. Водночас, в управлінні запевнили, що для старту програми «Нова українська школа» все готово — у школах відремонтовані покрівлі, мультимедійні дошки, парти і дидактичні матеріали придбані», – розповіла Онуфрієнко.

Станом же на лютий 2019 року, на запитання опозиційного депутата та заступниці голови бюджетної комісії міста Наталії Онуфрієнко, прозвучала відповідь, що не усі школи забезпечені мультимедійними дошками. З 35 необхідних комплектів є 18, тобто половина, причина – недостатність коштів.

«Очільниця управління освіти Бердичева запевняла, що без засобів навчання діти не залишилися. Що в кожному класі є телевізори та ноутбуки, які були закуплені обласним управлінням освіти та видані школам у грудні. Але під час перевірки у ЗОШ №5, ми виявили, що ноутбуки знаходилися не у навчальних класах, а в сейфах. Відсутність належного програмного забезпечення свідчить, що ними дійсно ще не користувалися. І лише у лютому, після перевірки, ноутбуки були видані вчителям для використання у навчальному процесі», — розповідає Наталія Онуфрієнко.

Інші депутати також засвідчили нестачу у школах матеріально-технічної бази. Наприклад, батьки школярів ЗОШ №12 зверталися з проханням придбати інтерактивну дошку та ще кілька речей, серед яких і вчительський стіл.

«Сьогодні діюча влада розкритикувала та відкинула стару систему навчання. Але розрекламована нова не забезпечує школярам той же рівень знань. Скорочується кількість предметів, деякі з них взагалі замінюються іграми. Необхідна матеріально-технічна база теж відсутня. Складається враження, що ця реформа націлена не на покращення освітнього процесу, а на його знищення. Хороша базова середня освіта — це ключ для подальшого навчання підростаючого покоління у вузах, по закінченню яких, молоді українські фахівці гарантуватимуть власній країні розвиток та процвітання», — підсумувала Наталія Онуфрієнко.

Останні записи