Опозиційний депутат Житомирської обласної ради Наталія Рибак взяла участь у круглому столі, де обговорили спільну трагедію для України та Японії — аварії на Чорнобильській та Фукусімській АЕС.

Представники громадської організації «Че Фу Ко» щороку відвідують Житомирщину. В тому числі її північні райони, що найбільше постраждали від вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Співпраця Житомирського регіону з друзями зі сходу полягає в обміні досвідом подолання наслідків страшної трагедії, у взаємодопомозі. На зустрічі з японськими гостями були присутні ліквідатори аварії на ЧАЕС, евакуйовані мешканці Прип’яті.

Спілкуючись з японськими делегатами, Наталія Рибак зауважила, що за останні п’ять років соціальний захист постраждалих від вибуху на Чорнобильській АЕС в Україні знизився до критичного рівня. Через антинародну політику влади, що прийшла у 2014 році, понад 1,8 мільйона чорнобильців втратили більшість виплат, пільг та державних гарантій.

«У результаті скасування у 2014 році деяких пунктів Закону України про статус громадян і територій, що постраждали від аварії на Чорнобильській атомній електростанції, були ущемлені права близько 2 млн осіб: ліквідаторів, вдів загиблих, дітей-чорнобильців. Чорнобильцям скасували забезпечення пільгового проїзду, придбання ліків, медичного обслуговування, забезпечення путівками для санаторно-курортного оздоровлення, харчування для дітей, які постраждали від аварії, та інші види соціальних пільг. Більш того, так і не відновлена програма лікування онкологічних захворювань для цієї категорії громадян», — зазначила опозиційний депутат.

Об’єднавши зусилля народних депутатів, ліквідаторів, представників чорнобильських організацій, опозиціонери звернулися до Конституційного Суду і здобули перемогу. 17 липня 2018 року суд в повному обсязі відновив соціальні гарантії, компенсації та пільги, які були відібрані у чорнобильців. Але це рішення прямої дії досі не виконане урядом.

«Ми продовжуємо боротьбу за соціальну справедливість для тих, хто став живим щитом людства і захистив нас від страшної небезпеки. Аби примусити владу повернути чорнобильцям їхні законні виплати і пільги, передбачити необхідне фінансування в бюджеті і нарешті відновити соціальну справедливість, народними депутатами від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, зокрема Наталією Королевською, зареєстровано відповідний законопроект. Наші представники у парламенті будуть добиватися його розгляду і прийняття. Я та мої колеги на місцях теж слідкуватимемо за виконанням чорнобильського законодавства органами виконавчої влади. Ми завжди були і будемо на сторожі інтересів справжніх героїв — ліквідаторів», — наголосила Наталія Рибак.

Останні записи