Про це заявила опозиційний депутат Житомирської облради Наталія Рибак, коментуючи ситуацію у сфері охорони здоров’я.

«З самого початку було зрозуміло, що так звана медреформа, що проводиться владою, — це не реформа, а медичний геноцид. Тому що, коли на законодавчому рівні всупереч Конституції, вводять платну медицину, а у 85% населення країни просто немає грошей і ніде їх взяти, то як, ще можна назвати таку реформу», – зазначила Наталія Рибак.

Депутат підкреслила, що рішення Окружного адмінсуду Києва, який виніс ухвалу – відсторонити Супрун з посади в.о. міністра охорони здоров’я, – давно очікували люди.

«Хронічне недофінансування галузі, дефіцит кадрів, закриття сільських лікарень, ФАПів, відсутність ліків і вакцин, епідемії, про які давно було забуто. Довести до такого стану галузь, ще треба вміти! І наступним за Супрун має бути міністр соціальної політики Андрій Рева», – наголосила депутат.

«Запропонована реформа фінансових відносин не дала очікуваних результатів з усіх ключових поставлених завдань – поліпшення якості та доступності медичної допомоги, зниження тіньових платежів, підвищення і справедлива оплата праці медикам, раціональне використання бюджетних коштів і т.ін. Середня зарплата працівників галузі залишається однією з найнижчих. Медики так і не отримали обіцяного підвищення. Лікарі виїздять працювати за кордон, де і зарплата вища і умови кращі. А в Україні там часом постала проблема кадрового забезпечення. Особливо відчувається дефіцит лікарів у сільській місцевості, яка і так постраждала від непродуманої реформи первинної медичної допомоги. Адже мережа сільських амбулаторій та ФАПів буде скорочуватися, тому що у 2017 році були прийняті нові правила формування мережі «первинки», які не передбачають організації постійних пунктів медичної допомоги якщо під обслуговування потрапляє менше ніж 1 500 осіб. Тепер навіть фельдшерська допомога, яка в селах частково замінювала лікарську, так само стає недоступною. Через кадровий дефіцит населення не може прикріпитися до дільничного лікаря та отримати безкоштовну медичну допомогу. Тож впевнено можна стверджувати, що ситуація в галузі до болю кричуща», – наголосила Наталія Рибак.

Останні записи