Про це 26 квітня під час мітингу-реквієму, присвяченому 33-м роковинам Чорнобильської трагедії, заявила депутат Житомирської обласної ради Наталія Рибак.

У пам’ятних заходах також взяли участь депутат Житомирської обласної ради Володимир Самчук та активісти ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

У Житомирі опозиціонери поклали квіти до меморіальної дошки першому міністру Мінчорнобиля України Г. О. Готовчицю, меморіального пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ-жертвам Чорнобиля.

Біля пам’ятних знаків «Чорний біль» та «Пожежним, які врятували світ» відбувся молебень за загиблими ліквідаторами. Після закінчення пам’ятних заходів опозиціонери поспілкувалися з чорнобильцями і вдовами ліквідаторів.

Наталія Рибак звернула увагу на те, що чорнобильці не відчувають підтримки держави.

«Пільги, попри рішення Конституційного суду , так і не були відновлені. Цьогоріч ліквідаторам навіть не надали можливості безкоштовно здійснити поїздку до реактора. Але ми не маємо права забути ту страшну трагедію, вона повинна стати для нас уроком», — наголосила опозиційний депутат.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає від влади негайно виконати рішення Конституційного суду  щодо відновлення конституційних прав постраждалих від аварії на ЧАЕС, внести зміни до держбюджету-2019 та у повному обсязі забезпечити фінансування пільг для чорнобильців і їх сімей.

«Пільгові категорії населення повинні безперебійно забезпечуватися безкоштовними ліками. Потребує збереження та розширення мережа медустанов для чорнобильців. Свого часу я та мої колеги по фракції у Житомирській облраді відстояли ініціативу створення терапевтичного відділення для чорнобильців у Житомирській обласній лікарні ім. О. Гербачевського. Воно розраховане на 40 пацієнтів та завжди заповнене. Така практика повинна застосовуватися по всій Україні на базі лікарень обласного, районного та міського значення», — переконана Наталія Рибак.

Депутати та активісти ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ на Житомирщині висловили вдячність ліквідаторам чорнобильської аварії.

«Ця трагедія, наслідки якої відчутні й досі, ще довго не сходитиме зі сторінок історії України. Сміливці, які у перші дні та місяці ліквідації лиха стали на захист людей, заплатили найбільшу ціну. Ми у вічному боргу перед ними за можливість жити на цій землі», — підсумувала Наталія Рибак.

Останні записи