Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Нестор Шуфрич заявив під час виступу з трибуни Верховної Ради, коментуючи законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», у четвер, 14 березня.

Він зазначив, що даний законопроект суперечить декільком нормам Конституції.

«По ньому є заява комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, яка рекомендує Верховній Раді призупинити розгляд цього законопроекту у зв’язку з тим, що він є кон’юнктурним і не може бути об’єктивно розглянутим під час президентської кампанії. Крім того, Євросоюз закликає в одному законі розглянути питання використання і державної мови, і інших мов», – сказав опозиційний політик.

«Ми стоїмо на позиціях поваги до Конституції України та Регламенту Верховної Ради. Мені дуже шкода, що сьогодні ігноруються статті 119 і 120 Регламенту, де народним депутатам забезпечується право обговорити будь-яку поправку і поставити її на підтвердження, навіть якщо вона була прийнята під час підготовки до другого читання в Комітеті. Це наше конституційне і законне право», – наголосив Нестор Шуфрич.

«Я хочу ще раз звернутися до наших колег: ми не сприймаємо звинувачення у затягуванні розгляду цього законопроекту. Ми хочемо одного – щоб ви почули пораду ваших же стратегічних партнерів з Ради Європи, які наполегливо просять вас призупинити розгляд цього питання на період виборів», – сказав парламентар.

Він наголосив, що у парламенті зареєстровано вкрай важливий проект Постанови про мораторій на підвищення ціни на газ і комунальних тарифів, який підписаний лідерами практично всіх фракцій, і сьогодні, мабуть, було б важливіше розглянути саме цю Постанову.

«Люди сьогодні говорять, що вони за українську мову, але наразі є більш нагальні і важливі питання. Давайте думати про людей!» – підкреслив Нестор Шуфрич.

Останні записи