Народні депутати України Нестор Шуфрич, Вадим Рабінович та Василь Німченко подали депутатські звернення директору Державного бюро розслідувань Р.М. Трубі та Генеральному прокурору України Ю.В. Луценку з проханням розпочати досудове розслідування щодо підготовки замаху на голову Політради Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», Голову ГО «Український вибір – Право народу» Віктора Медведчука.

Інформацію про замах, що готується, оприлюднив екс-президент України Віктор Янукович на прес-конференції 6 лютого 2019 року: «Я чув, що створена спеціальна група з 12 осіб, яка в цьому плані працює. Не знаю, тільки по Медведчуку або по іншим. Але така інформація є».

Згідно інформації видання «Інтерфакс», Президент України Петро Порошенко доручив українським спецслужбам вести розробку лідера Громадського руху «Український вибір – Право народу» Віктора Медведчука. Зазначається, що Служба безпеки України отримала вказівку «організувати замах на Медведчука, задіявши виконавців з «Правого сектору» з метою його залякування або фізичного усунення в залежності від розвитку передвиборної ситуації в Україні».

«Вищевказана інформація щодо підготовки замаху на В.В. Медведчука на фоні систематичного здійснення проти нього злочинів, в тому числі, знищення житла шляхом підпалу, напади на офіс очолюваної ним громадської організації, дають підстави стверджувати на очевидний зв’язок наведених обставин з можливою підготовкою нового злочину проти В.В. Медведчука – його вбивства», – йдеться у зверненні.

Народні депутати просять вважати своє звернення повідомленням про вчинення злочину, передбаченого КК України, та вимагають внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.14, п.п.11, 12 частини другої ст.115 КК України, за фактом можливого готування на замовлення за попередньою змовою групою осіб умисного вбивства голови Політради Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Віктора Медведчука і розпочати досудове розслідування.

Останні записи