Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Нестор Шуфрич подав депутатське звернення-заяву про вчинення злочину у Генпрокуратуру, Державне бюро розслідувань та СБУ з проханням притягнути Петра Порошенка до відповідальності.

Мова йде про рішення П.Порошенко від 30 червня 2014 року вийти з режиму перемир’я, переговорного процесу і перейти до наступальної військової операції на Донбасі.

«П’ять років тому за домовленістю з Турчиновим ми разом з Віктором Медведчуком були задіяні в організації переговорного процесу з врегулювання конфлікту на Донбасі. За станом на 30 червня загиблих було, за різними даними, 74-86, неофіційно говорили про декілька сотень. Долар був по 12, економіка Донбасу була інтегрована в економіку України. 23-27 червня відбулися дві зустрічі контактної групи ОБСЄ-Україна-Росія з представниками так званих ДНР і ЛНР. Україну офіційно представляв Леонід Кучма, Росію – посол РФ в Україні Михайло Зурабов, ОБСЄ представляла Хайді Тальявіні. Ті базові домовленості, яких вдалося досягти, могли б стати основою для врегулювання конфлікту», – сказав парламентар.

Але 30 червня 2014 Петро Порошенко, як він сам заявляв публічно, прийняв рішення вийти з режиму перемир’я, переговорного процесу і перейти до наступальної військової операції.

«Наслідки ми всі знаємо. Тисячі загиблих – скільки точно, не знає ніхто. Економіка була знищена, люди збідніли. Після того, як Порошенко 5 років тому прийняв це рішення, я пообіцяв, що як тільки він припинить користуватися президентською недоторканністю, я буду звертатися до відповідних інстанцій, які дадуть правову оцінку його рішенню вийти з режиму припинення вогню і дати команду Збройним силам України почати наступ. У своїй заяві у Державне бюро розслідувань, СБУ та Генеральну прокуратуру я прошу дати правову оцінку його діям. Рішення про досудове розслідування, відповідно до закону, має бути прийнято в установлений законом термін», – підсумував Нестор Шуфрич.

Останні записи