Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Нестор Шуфрич, коментуючи журналістам прийняття мовного законопроекту (№5670-д).

Політик підкреслив, що народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ голосували проти даного законопроекту.

«Закон був прийнятий з грубим порушенням Регламенту ВР, і ми вже зареєстрували проект Постанови про скасування результатів голосування. Якщо законопроект буде підписаний і набуде чинності, то ми звернемося до Конституційного Суду, так як він порушує ст. 10 Конституції України. Ми будемо наполягати на скасуванні цього закону – як по суті його тексту, так і за формою прийняття», – сказав Нестор Шуфрич.

Опозиціонер перерахував кілька прикладів порушення процедури прийняття закону.

«Останній приклад – Комітет відредагував остаточний текст законопроекту в момент, коли ще не були розглянуті останні поправки. Також було проігноровано вимогу народних депутатів – зокрема, мою і Михайла Папієва – про те, щоб окремі поправки, прийняті Комітетом, ставилися на підтвердження. Жодна поправка, прийнята Комітетом, не була підтверджена в залі. І тільки сьогодні незрозумілим чином з’єднали якісь поправки і отримали фінальний текст. Крім того, не були проголосовані, як того вимагає Регламент, окремі статті після завершення розгляду поправок до цих статей. Було ще кілька інших грубих порушень, які можуть стати підставою для скасування закону за процедурою» , – зазначив народний депутат.

Але основне, це те, що даний закон порушує права громадян на використання рідної мови в публічній сфері.

“Це антинародний закон, він не об’єднає суспільство, а буде мати дуже негативні наслідки, як для досягнення консенсусу всередині українського суспільства, так і на зовнішній арені. Ми вже маємо реакцію угорських і румунських євродепутатів, які наполягають на негайному проведенні дебатів з цього питання», – акцентував опозиційний політик.

Шуфрич підкреслив, що сьогодні ніхто не ставить під сумнів, що українська мова є державною.

«Але нав’язування використання української мови там, де люди мають право використовувати інші мови, є антиконституційним. Потрібно прийняти закон про мови, який врегулює використання української мови як державної, і гарантуватиме право використання інших мов громадянами України. Ми повинні з повагою ставитися до всіх громадян України, незалежно від їх національності і від того, яка мова є для них рідною», – резюмував парламентар.

Останні записи