Сьогодні народ України позбавлений свого представника в Кабінеті міністрів, а бюджет, який виділяє держава на охорону здоров’я громадян, скоротився вдвічі.

Про це у програмі «Протистояння» на телеканалі NewsOne заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Нестор Шуфрич, коментуючи наслідки так званої медреформи і судовий процес навколо в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

За інформацією парламентаря, у 2013 році бюджет на охорону здоров’я становив 7,7 млрд доларів або 4,2% ВВП.

«Експерти визначили, що кожна держава на здоров’я нації витрачає 8% ВВП. Що це означає? Що у 2013 році для того, щоб охороняти здоров’я українського народу, необхідно було залучити 14,5 млрд доларів. З них 7,7 млрд виділила держава, а 7 млрд заплатили самі громадяни. Що відбувається у 2014-му, 2015-му, 2016 м, 2017-го, 2018 роках? При тому, що відсоток ВВП зменшився нібито тільки на 1%, у 2014 році на охорону здоров’я виділили тільки 4,8 млрд дол. (на 3 млрд менше), у 2015 році – 3,2 млрд, у 2016 році — 3 млрд , і зараз повернулися до 4 млрд – це проект бюджету на 2018 рік. За 4 роки бюджет на наше здоров’я, який платить держава, зменшився вдвічі. У мене виникає питання: нас стало менше, але ж не вдвічі ?!» — наголосив опозиційний політик.

Нестор Шуфрич вважає, що Уляна Супрун на посаді в.о. міністра потрібна якраз для того, щоб закрити цю діру, розміром майже 4 млрд доларів, які держава виділяла у 2013 році.

«У цьому і є злочин – в.о. міністра придумала систему, коли громадяни замість 7 млрд повинні доплатити 10,5 млрд! У відповідь на всі запитання Супрун каже «Слава Україні», а коли її питають про громадянство – вона тікає!» — обурився опозиціонер.

Зі слів Нестора Шуфрича, повноправний член Кабінету міністрів при розгляді будь-якого питання, яке Кабмін розглядає у межах своєї компетенції, може втрутитися і внести власні пропозиції.

«Сьогодні, в умовах воєнного конфлікту, тотальних епідемій і загибелі людей від епідемії кору, я впевнений, кожне друге запитання, яке розглядає Кабінет міністрів України, обов’язково перебуває у компетенції міністра охорони здоров’я. Але народ України сьогодні фактично позбавлений в уряді свого представника, який відповідає за здоров’я українського народу і кожного громадянина окремо. Уляні Супрун на це наплювати, тому що вона не українка, вона поїде звідси, їй треба просто заощадити, закрити цю дірку в 4 млрд, перерозподіливши її на українців, — і «гудбай», – пояснив парламентар.

Він також уточнив, що кожен український міністр підзвітний парламенту України, який може проголосувати за його відставку.

«Але навколо Супрун створили таку юридичну «абракадабру», що ми не можемо до цього навіть підступитися! Тому що вона тепер і не виконувач обов’язків, і не міністр – не зрозуміло хто. Наш суд і Кабмін створили такий прецедент, який увійде в усі підручники, як приклад того, як не можна робити», — резюмував Нестор Шуфрич.

Останні записи