Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Нестор Шуфрич заявив в ефірі ток-шоу “Подробиці вибору” на каналі ІНТЕР.

«Це безпрецедентний випадок, коли офіційна Москва зустрілася з лідерами опозиції. Ніколи ще такого не було», – підкреслив народний депутат.

Нестор Шуфрич зазначив, що непродовження газового контракту загрожує Україні втратою більше 2 млрд доларів доходів держбюджету, а нормальні прагматичні відносини з РФ заведені в глухий кут нинішньою владою.

«Російська Федерація – це партнер “номер один” для України. 15% імпорту в Україну – це з Росії, і близько 7% експорту теж в Росію. Те, що сьогодні була продемонстрована можливість вести прямий діалог, це говорить про те, що наша політична сила (ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, – ред.) запропонувала вести формат діалогу, виходячи з інтересів України. Це дуже показово і важливо – і з політичної, і з економічної точки зору», – підкреслив опозиційний політик.

Він зазначив, що пропозиція, озвучена головою «Газпрому» Олексієм Міллером про прямі поставки газу в Україну, дозволить знизити його ціну на 25%.

«Чому ми повинні давати комусь заробити близько $80-100 на тисячі куб. газу, відмовившись від прямого контракту з “Газпромом”?! Що таке мінус 25% ціни на газ? Це автоматично зниження комунальних тарифів на 60-40%. Це дає можливість реалізувати формулу Бойка, яку він запропонував, порахувавши і обґрунтувавши зниження ціни на газ. Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді», – розповів Нестор Шуфрич.

Він ще раз підкреслив, що замість істерик з приводу даної зустрічі, краще б нинішня влада робила рішучі і реальні кроки для захисту України і українців від тарифного свавілля.

«Сьогодні була продемонстрована реальна можливість проведення переговорів в інтересах України та українців. Віктор Медведчук і Юрій Бойко взяли на себе відповідальність і продемонстрували, що те, що вони говорили, вони можуть реалізувати. І інших таких в Україні поки не знайшлося», – резюмував Нестор Шуфрич.

Останні записи