З 1 червня в Україні дано старт подальшому зростанню тарифів на житлово-комунальні послуги. Справа в тому, що з 1 червня 2019 року діє нова ціна на природний газ для побутових споживачів. У ряді регіонів ціна на блакитне паливо доходить до рекордних 8800 грн за тисячу кубометрів з ПДВ. Ціна на природний газ для населення в червні збільшилася в порівнянні з попереднім місяцем, а це неминуче призведе до відповідного зростання тарифів на гаряче водопостачання та опалення.

Очікувалося, що новий президент своїм указом скасує постанову Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу». Це забезпечило б стабілізацію цін на газ і тарифів ЖКГ хоча б на рівні 2018 року.

Президент цього не робить, і поступово стає зрозуміло чому.

Тарифна політика Порошенка ‒ Гройсмана базувалася на ідеології неолібералізму. Представник президента Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук заявив про лібертаріанські ідеологічні уподобання нової влади. Водночас пан Стефанчук в одному з недавніх інтерв’ю стверджував: «Наші з ним (президентом) відносини ‒ ліберальна модель економіки, ліберальна модель відносин з відповідними національними особливостями».

Цим самим головний ідеолог команди Зеленського визнав схожість моделі лібертаріанства, що пропонується Україні, і моделі неолібералізму, який (у найгіршій його формі) сповідувала влада останні 5 років. Як би ми це не називали, в основі всіх цих різновидів лібералізму лежить ідеологія соціал-дарвінізму, тобто формування державою умов, коли багаті багатіють, а бідні бідніють.

На реалізацію саме такої соціально-економічної політики був націлений антинародний режим Порошенка ‒ Яценюка ‒Гройсмана. Адепти цієї нелюдської політики заморожували зарплати і пенсії, зводили до мінімуму виплати при народженні дітей, скасовували безкоштовне харчування школярів, вводили захмарні комунальні тарифи…

Та при такому тяжкому становищі в країні, коли навіть ООН визнає, що 60% населення України перебуває за межею бідності, людей треба рятувати від злиднів, підвищувати зарплати і пенсії, терміново знижувати комунальні тарифи!

Лібертаріанство ‒ це явно не та ідеологія, яка необхідна зараз Україні й українцям.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи