Одеська обласна рада прийняла звернення до Президента України та Верховної Ради щодо скасування Закону України від 25.04.2019 «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Таке рішення було прийнято на черговій сесії облради, що відбулася у середу, 19 червня.

Ініціаторами звернення виступили депутати, що представляють ОПОЗИЦІЙНУ ПЛАТФОРМУ – ЗА ЖИТТЯ. Опозиційний депутат Вадим Шкарівський підкреслив, що мовний закон порушує права мільйонів громадян і є антиконституційним.

«Очевидно, що прийнятий мовний закон є дискримінаційним і репресивним. Він порушує права і принижує гідність російськомовних громадян України та представників інших національних громад. Замість прийняття законів, що розколюють суспільство, парламенту варто було б сконцентруватися на досягненні миру, забезпеченні гідних умов життя людей, зниженні грабіжницьких комунальних тарифів, розвитку економіки і створенні нових робочих місць», – сказав Вадим Шкарівський.

Нагадаємо, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ підготувала звернення до Конституційного Суду на предмет розгляду закону про мову як такого, що суперечить Конституції України та міжнародному праву.

Також депутати-опозиціонери зареєстрували законопроект «Про порядок застосування мов в Україні», який гарантує вільне використання мов в Україні.

Останні записи