“Ситуація з реформою освіти в Україні демонструє, що люди її не сприймають. У 2018 році в Україні закрили 1400 шкіл, скоротили 14 000 ставок вчителів. При цьому педагогів все одно не вистачає – на зарплату в 3 200-3 500 гривень випускники педагогічних “вишів” в школи не поспішають”, – зазначив Олександр Рихлицький.

Він підкреслив, що коли влада презентувала реформу освіти, то обіцяла золоті гори. На ділі ж у минулому році система освіти недоотримала 14 мільярдів гривень, передбачених бюджетом.

“У наших школах – постійні і вже щорічні проблеми як з підручниками, так і з обладнанням. Багато шкіл в області вимагають серйозних ремонтів. Так, наприклад, в Ємилівці Голованівського району нашої області під час снігопаду обвалився дах. В туалети багатьох шкіл просто страшно зайти”, – розповідає депутат Кіровського району.

Опозиціонер зазначає, що проблемним виявилося і створення опорних шкіл на Кіровоградщині.

“Так, в Маловисківському районі влада пропонувала зробити опорною Мар’янівську школу, а не Большевісковску, хоча остання знаходиться у більшому селі, в якому спостерігається приріст населення, до того ж Велика Виска розташована на жвавій трасі, а до Мар’янівської школи веде неблагополучна дорога. Тільки після скандалу питання вирішилося на користь школи, яка об’єктивно і повинна була стати опорною. В області не вистачає шкільних автобусів, дороги жахливі. Все це ніяк не тягне на гучне поняття “Нова українська школа”, – підкреслив Олександр Рихлицький.

Тому програма кандидата в президенти Юрія Бойка, не допускати закриття шкіл, підвищити зарплати вчителям, знаходить широку підтримку серед батьків і працівників освіти.

“Зарплата вчителя вищої категорії становитиме 15 000 гривень, вчителя, який тільки починає працювати – 12 000 гривень”, – сказав Юрій Бойко.

“Як батько шістьох дітей і політик, який багато їздить по Україні і зустрічається з людьми, він добре розуміє проблеми, про які говорить”, – зазначив Олександр Рихлицький.

Останні записи