«Поки вся країна споглядає, як здають аналізи кандидати в Президенти України, Червоний Хрест заявляє про насування епідемії кору: в зоні ризику знаходяться до 5 млн громадян, з них більша частина – діти. Незалежні експерти вважають, що Україна вже де-факто живе в умовах епідемії, хоча МОЗ не наважується це визнати», – підкреслив депутат Сумської обласної ради, представник команди ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Стрельченко.

З початку 2019 року в Україні захворіло 35 тисяч людей, з них 16 тисяч дорослих та 19 тисяч дітей віком від 0 до 17 років. Від ускладнень кору померло 14 осіб. На Сумщині з початку року на кір захворіло 140 людей, більшість з них – дорослі. Одна жінка, породілля, померла.

Головний інфекціоніст Сумщини Ірина Троцька повідомила, що вакцин від кору в області недостатньо. За її словами, наразі безоплатно вакцинують громадян, які входять до груп ризику: медиків, освітян та правоохоронців. Вони щеплюються за графіком, колективно. Решта мають вакцинуватися за власний рахунок.

«Зростання захворюваності на кір сталося через складний процес отримання безкоштовних щеплень, низький рівень вакцинації в останні кілька років, в тому числі внаслідок затримок при держзакупівлях імунобіологічних препаратів, на тлі розваленої системи санепіднагляду», – упевнений Олександр Стрельченко.

Він вважає, що вакцинація повинна стати максимально доступною, при цьому держава всіма засобами повинна стимулювати її проведення та підвищувати рівень обізнаності населення про необхідність обов’язкових щеплень.

«Відповідальність за важкі наслідки епідемії несуть два останні уряди і профільні міністри охорони здоров’я – Квіташвілі та Супрун, за потурання яких стався провал у вакцинації дітей, і поширення кору набуло неконтрольованого характеру. Сьогодні боротьба з інфекцією вимагає прийняття термінових протиепідемічних заходів. Однак нинішня влада поки навіть не демонструє розуміння усього ступеня ризиків ситуації, що склалася. Тому на найближчій сесії обласної ради ми обов’язково подамо звернення до керівництва області щодо виділення коштів на вакцинацію жителів Сумщини проти кору», – підкреслив Олександр Стрельченко.

Останні записи