10 січня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду частково задовольнив апеляційну скаргу народного депутата України, представника ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Василя Німченка на рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, який відмовив у розгляді позову про визнання протиправною та недійсною постанови Центральної виборчої комісії № 274 від 31 грудня 2018 року, що передбачає ліквідацію у закордонному окрузі на території Російської Федерації виборчих дільниць і визначення місцем голосування на виборах президента дипустанов України у Грузії, Казахстані та Фінляндії.

Водночас таке рішення Верховного Суду, як найвищого судового органу в українській системі судочинства, говорить про те, що судді, виносячи вердикт, керувалися не почуттям обов’язку, не присягою і внутрішніми переконаннями, а політичною доцільністю. Необхідно констатувати, що судді Верховного Суду проігнорували статтю 55 Конституції, яка гарантує право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, посадових і службових осіб. А також частину другу статті 19 Основного Закону, яка зобов’язує органи державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Ухвалене рішення є дискримінаційним для мільйонів наших співгромадян, які живуть, навчаються або працюють у РФ (це дискримінація за ознакою місця проживання), і цинічно порушує конституційні права громадянина як суб’єкта виборчого процесу.

Ми стали свідками дуже грубої маніпуляції Центральної виборчої комісії – постійно діючого колегіального державного органу, який повинен керуватися Конституцією і законами України, а замість цього ухвалював рішення на підставі якогось засекреченого циркуляра МЗС.

На жаль, Верховний Суд, підтримавши постанову ЦВК, основою якої стало подання МЗС, став на сторону влади, тим самим порушивши права українських громадян як засновників влади. Суд не перевірив і не дав оцінку наведеним фактам про те, що закономірним наслідком протиправної постанови ЦВК є порушення прав та інтересів виборця, звуження обсягу і змісту виборчого права, яке полягає в тому, що його реалізація стала неможливою внаслідок створення негативних умов та інших обставин, які принижують гідність виборця і порушують його право на свободу волевиявлення.

Таким чином, судді Верховного Суду, як (ще раз хочемо акцентувати увагу) найвищого судового органу в українській системі судочинства, замість того щоб дотримуватися принципів неупередженості, професіоналізму і стандартів справедливого суддівства, стали учасниками політичного проекту влади, дозволяючи їй втілити у життя одну з найбрудніших передвиборних політтехнологій, спрямованих на те, щоб забезпечити «правильне» голосування.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ як єдина політична сила в Україні, що перебуває в опозиції до влади, відповідально заявляє: ми захищатимемо конституційні права і свободи наших громадян і звернемося в міжнародні правові інституції, зокрема до Європейського суду з прав людини.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ

Останні записи