4 січня 2019 року народний депутат України, представник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ― ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко звернувся до суду з позовною заявою про визнання протиправною та нечинною постанови Центральної виборчої комісії № 274 від 31 грудня 2018 року.

Волюнтаристська постанова ЦВК, що порушує конституційні права і свободи українських громадян, є політично мотивованою і створює передумови для грубих фальсифікацій під час виборчої кампанії. Так, ліквідація закордонних виборчих дільниць на території РФ і, як наслідок, позбавлення мільйонів українців права брати участь у виборчому процесі порушують основоположні принципи рівності прав громадян, що говорить про дискримінаційність такого рішення.

З огляду на те, що створення та ліквідація виборчих дільниць у закордонному виборчому окрузі регулюються нормами закону «Про вибори Президента України» від 5 березня 1999 року та закону «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року, можна стверджувати, що Центральна виборча комісія, по суті, перебрала на себе повноваження законодавчого органу. А жалюгідна спроба ЦВК обгрунтувати «законність» прийнятої постанови, посилаючись на подання Міністерства закордонних справ України від 19 грудня 2018 року, свідчить про пряме втручання виконавчої влади у виборчий процес з метою забезпечити «правильні» результати голосування.

Цілком очевидно, що твердження про ризики і загрози проведенню виборів Президента України на зарубіжних виборчих дільницях при Посольстві й консульствах України в Російській Федерації та про нібито неможливість забезпечення безпеки громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території Російської Федерації, ― це не більше ніж жупел, чергова страшилка антиросійської пропаганди, запущеної українською владою.

Україна і Росія підтримують дипломатичні відносини. У Російській Федерації працює посольство України та ряд консульств, також як і раніше діє Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, стаття 10 якого передбачає, що кожна зі сторін гарантує громадянам іншої сторони права і свободи на тих же підставах і в такому ж обсязі, що й своїм громадянам.

Однак, незважаючи на це, члени ЦВК у своєму оновлено-розширеному під вибори складі, керуючись виключно політичною доцільністю, ухвалили рішення про ліквідацію п’яти закордонних виборчих дільниць на території Російської Федерації.

Це рішення порушує як норми Конституції та законів України, так і норми міжнародного права.

Таким чином, постанова ЦВК не відповідає конституційному принципу вільного волевиявлення і порушує виборче законодавство, а його правозастосування пов’язане з обмеженням виборчих прав громадян, які проживають або в день проведення виборів Президента України, 31 березня 2019 року, перебуватимуть на території Російської Федерації.

На підставі вищевказаних аргументів ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ― ЗА ЖИТТЯ вимагає у судовому порядку визнати протиправною постанову ЦВК від 31 грудня 2018 року. Ми, як єдина реальна опозиційна сила в Україні, будемо відстоювати права українських громадян. Ми не дозволимо американським маріонеткам, якими вручну керують з посольства США і «вашингтонського обкому», сфальсифікувати результати як парламентських, так і президентських виборів. Ми захистимо інтереси мільйонів наших співгромадян ― жителів Південного Сходу України, російськомовних громадян і всіх тих, хто став заручником злочинної антинародної політики, що проводиться нинішньою владою в інтересах США і завдає шкоди національним інтересам держави Україна.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ― ЗА ЖИТТЯ

Останні записи