У четвер, 23 травня, з благословення Мелетія, митрополита Чернівецького і Буковинського, пройшла загальноєпархіальна Хресна хода і молитовне стояння під стінами Чернівецької ОДА.

Разом з півтора тисячами віруючих команда буковинських опозиціонерів підтримала єдину канонічну Українську Православну Церкву та її Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

«Згідно з Конституцією України церква відокремлена від держави. Однак сьогодні ми спостерігаємо систематичне порушення прав віруючих Української Православної Церкви. Посадові особи Чернівецької ОДА ведуть цілеспрямовану рейдерську і дискримінаційну політику, спрямовану на знищення УПЦ на Буковині. Перебуваючи в «агонії», в.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк систематично видає розпорядження про примусовий перехід храмів канонічної церкви до ПЦУ. Після розпоряджень починаються силові захоплення, як, наприклад, в селах Товтри і Добринівці. Ми за міжрелігійний мир на Буковині!» – підкреслив депутат Чернівецької облради Олександр Болтунов.

Як зазначив депутат-опозиціонер Новоселицької об’єднаної громади Анатолій Гульпак, міжконфесійний мир на Буковині був порушений саме після того, як влада почала втручатися в церковні справи.

«У нинішньому неспокійному світі найстрашнішим є роз’єднання людей – роз’єднання у вірі, яке постійно підживлюється режимом, що йде. Віра – не політика. Кожна людина в нашій країні має конституційне право на вільне віросповідання і спілкування рідною мовою. Миру всім нам! Ми вистоїмо!» – впевнений Анатолій Гульпак.

«Ми не виступаємо проти новоствореної структури, ми проти того, щоб чиновники перереєстровували церковні статути без відома і згоди парафіян. Нікому не дозволено обмежувати права українських громадян. Буковина – багатонаціональний і мультикультурний край, який з давніх часів славиться своєю толерантністю. Молюся і вірю, що Господь напоумить посадових осіб і на нашу землю нарешті прийде довгоочікуваний мир. З вірою в серці та Божою поміччю!» – резюмував депутат Чернівецької обласної ради Віталій Левко.

Останні записи