Команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Одещини ініціює прийняття звернень до президента і Верховної Ради щодо скасування закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відповідні звернення виносяться на розгляд Одеської обласної та районних рад.

Так, до порядку денного пленарного засідання Ізмаїльської райради депутатом від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Дмитром Пінтійським було внесено проект рішення «Про звернення депутатів до Президента України та Верховної Ради щодо скасування Закону України від 25 квітня 2019 року «Про забезпечення функціонування української мови як державної» і недопущення дискримінації за мовною ознакою».

«В Одеській області проживає понад 130 національностей. Прийнятий закон про мову порушує Конституцію України, звужує права національних меншин в частині збереження, вивчення і використання рідної мови. Все це робиться під прикриттям викривленого тлумачення патріотизму. Але патріотом є не той, хто говорить тільки українською мовою, а той, хто щиро любить свою Батьківщину», – зазначив Дмитро Пінтійський.

Однак питання не знайшло підтримки у депутатів – «За» проголосувало 16, «Проти» – 5, «Утрималися» – 3.

А аналогічне звернення, винесене опозиціонерами на сесію Болградської райради, було підтримано більшістю голосів.

Депутати Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ виступлять з «мовним» зверненням на черговій сесії, яка запланована на 19 червня.

Нагадаємо, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ підготувала звернення до Конституційного Суду на предмет розгляду закону про мову як такого, що суперечить Конституції України та міжнародному праву.

Останні записи