У листопаді минулого року українська влада відзначала п’яту річницю євромайдану ‒ відзначала без звичного пафосу і гучних промов. І це не дивно. У країні, де переміг європопулізм, народ вже не вірить євроінтеграційним казкам. Так званий цивілізаційний вибір, нав’язаний «майданними лідерами», обернувся крахом економіки, зубожінням населення і переходом колись незалежної, суверенної держави Україна під зовнішнє управління.

Обіцяна єврореформаторами зарплата у €1000 не стала реальністю в Україні. І за нинішньої влади не стане. Зате ціни і тарифи вже злетіли до рівня європейських, і українці, які отримують жебрацькі зарплати, змушені сплачувати за комунальні послуги практично стільки ж, скільки і жителі найбагатших європейських країн.

Згідно з даними МВФ, у 2018 році Україна за обсягом ВВП на душу населення стала найбіднішою країною Європи і посіла останнє місце. У світі Україна на 134-му місці з 186 країн світу з показником $2656,01. Вище ‒ Молдова з показником $2694,469 (133-тє місце). Наприклад, рівень ВВП на душу населення у Словаччині склав $17660, в Угорщині ‒ $14210, у Польщі ‒ $13820, у Румунії ‒ $10790.

Найнижча мінімальна заробітна плата серед країн Європейського Союзу зафіксована у Болгарії ‒ $300, Литві ‒ $460, Румунії ‒ $469, Латвії ‒ $494, Угорщині ‒ $512, Словаччині ‒ $552, Польщі ‒ $578. А в Україні цей показник ‒ $148,2.

Україна посідає останнє місце в Європі також за розміром середньомісячної заробітної плати ‒ за підсумками 11 місяців 2018 року вона становить трохи більше $320. Для порівняння: середня заробітна плата у Молдові ‒ $375,8, у Болгарії ‒ $754, у Литві ‒ $1049, у Румунії ‒ $938, в Угорщині ‒ $1325, у Польщі ‒ $1398, у Словаччині ‒ $1490.

Україна посідає останнє місце в Європі та 123-тє місце серед 140 країн світу в рейтингу особистого багатства громадян від Credit Suisse (Global Wealth Report). Станом на середину 2018 року цей показник склав $1563 на одного дорослого жителя. У рейтингу нас випередили навіть такі африканські країни, як Камерун ($2282) і Кенія ($2306). Ці показники не говорять, а волають про зубожіння мільйонів українців.

Усі ці міжнародні рейтинги свідчать про те, що Україна опинилася серед світових лідерів з падіння рівня життя громадян. Фактично за п’ять років реформ євроінтегратори досягли лише одного ‒ зробили більшість українців вже не бідними, а жебраками. А от що стосується бізнес-корупції (рейтинг Ernst & Young), тут Україна є більш ніж успішною ‒ посідає 1-ше місце серед 41 країни Європи з результатом 88%. Закономірно, що в іншому рейтингу, безпосередньо пов’язаному з корупційним, ‒ рейтингу економічної свободи ‒ наша країна посідає останнє місце в Європі та 150-те місце серед 186 країн світу.

У цих умовах Україні необхідно повернутися до захисту національних інтересів шляхом створення особливих економічних умов, у першу чергу ‒ до відновлення торговельно-економічних відносин з Росією і країнами СНД, де знаходиться основний експортний потенціал нашої держави.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» виступає за: зміну вектора економічної інтеграції, що забезпечить повернення на традиційні ринки збуту; створення інвестиційного клімату, який відсутній протягом п’яти років панування євроінтеграторів, що знаходяться під зовнішнім управлінням; перегляд умов приєднання до СОТ і зони вільної торгівлі з Євросоюзом у сторону захисту національних економічних інтересів; проведення комплексної податкової реформи.

Україна має стати мостом між Росією та Європою ‒ саме це забезпечить підвищення рівня життя і добробуту громадян!

Віктор Медведчук,

голова Політради

«Опозиційної платформи ‒ За життя»

Останні записи