Представники ОПОЗИЦІНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ в Одеській області виробили план щодо запобігання екологічного лиха на півдні Одещини.

В Ізмаїльському управлінні водного господарства пройшло екстрене засідання з проблем наповнення придунайських водойм. У ньому взяли участь керівництво Ренійського, Болградського та Ізмаїльського районів, а також представники ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ: депутат Одеської облради Вадим Шкарівський і депутат Ізмаїльської райради Олександр Пономаренко. У цьому році держава взагалі не виділила коштів на вирішення проблем місцевих озер. Про це сказав депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Вадим Шкарівський під час робочої поїздки в Ізмаїльський район.

«Разом з представниками трьох районів Одещини ми проаналізували критичний стан гідротехнічних споруд, через які здійснюється водообмін озер Ялпуг, Кугурлуй, Картал і Катлабух з річкою Дунай. В ході обговорення виробили кілька напрямків для поліпшення стану водойм. Насамперед потрібно рятувати Катлабух – примусово закачати в озеро воду. На це потрібно понад шість мільйонів гривень. Наша фракція в Одеській облраді ініціюватиме створення комісії з даного питання. І, відповідно, після її засідання можна буде виділити гроші, тим самим врятувати цілий регіон. Крім того, ми звернемося до центральних органів влади з проханням терміново вивчити ситуацію і допомогти з вирішенням цієї екологічної проблеми », – підкреслив Вадим Шкарівський.

Депутат додав, що зараз на Дунаї час паводку, коли річковою водою через протоки повинні заповнюватися озера в дельті, але цього не відбувається, так як багато каналів засмічені, шлюзи не працюють. Через спеку вода швидко випаровується, в озерах підвищується концентрація шкідливих речовин. І це стає серйозною проблемою для всієї екосистеми регіону. Жителі десятка сіл поливають цією водою городи, вона ж потрапляє в колодязі.

Нагадаємо, що ще 22 вересня 2017 року фракція опозиціонерів в Одеській облраді внесла проект рішення, в якому пропонувалося створити тимчасову комісію з вивчення гідрологічного режиму озер Придунайського регіону і встановити причину погіршення водозабезпечення міста Болград. Однак проект рішення не підтримали, але надали розпорядження «Про створення робочої групи», яка і до цього дня не запрацювала.

 

Також народний депутат Микола Скорик звертався депутатським запитом до Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака з проханням вжити невідкладних заходів щодо раздамбовке озер Ялпуг і Кугурлуй, оскільки ігнорування цієї проблеми призведе до екологічної катастрофи, а також залишить жителів Одеської області без води.

 

Останні записи