Найголовніше питання, вирішення якого чекають українці, ‒ це питання припинення бойових дій і встановлення миру на Донбасі. Без цього не можна покінчити з тарифним геноцидом, відновити економіку, підняти рівень життя людей. Стратегічне завдання ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ ‒ відновлення миру, повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас.

Наша відмінність від інших політичних сил (починаючи з чинної влади і закінчуючи різними псевдоопозиціонерами, які використовують тему миру для піару) полягає в тому, що вони говорять про повернення територій, а не людей. Ми ж ставимо на перше місце завдання повернути людей, повернути через їхню свідомість. Це можна зробити, але не через ультиматуми, приниження і шантаж, як це бачать інші кандидати у президенти. Це можна зробити лише в тому випадку, якщо дати жителям Донбасу впевненість у завтрашньому дні, гарантії безпеки, надію на краще майбутнє в Україні. З цим згодні і громадяни України. Як показало соцопитування, проведене КМІС і Research & Branding Group у вересні 2018 року, з трьох варіантів урегулювання конфлікту максимальну підтримку українців (36%) отримав варіант надання Донбасу особливого статусу, який передбачає автономію у складі України і повернення до складу держави. А при постановці питання «якщо для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі треба було б надати автономію непідконтрольним територіям Донецької та Луганської областей (ДНР і ЛНР)» цю ідею впевнені, що підтримали б, 22% і скоріше впевнені, що підтримали б, 30% опитаних, що у підсумку дає 52%.

Повернути людей ‒ це й є перший і базовий принцип розробленого нами Плану-концепції врегулювання кризи на Південному Сході України.

Другий принцип полягає в досягненні домовленостей у чотирикутнику Київ ‒ Донецьк ‒ Луганськ ‒ Москва.

Третій принцип, який є фундаментом нашого Плану-концепції, ‒ це те, що він побудований на Мінських угодах, затверджених Резолюцією Ради Безпеки ООН № 2202 від 17 лютого 2015 року, відповідає декларації «нормандського формату» і, найголовніше, чинному законодавству України.

Наш План-концепція передбачає три етапи: законодавчий, адміністративний та етап, що стосується порядку і процедури реалізації.

Наша модель врегулювання кризи передбачає:

‒ Створення реальних гарантій безпеки для людей на неконтрольованих територіях. Це широкий комплекс заходів, який містить не лише законодавчі кроки (амністія, особливості правоохоронної системи, формування сил забезпечення громадського порядку та ін.).

‒ Створення у складі України Автономного регіону Донбас, шляхом внесення змін до Конституції України і законів, які передбачають заснування Парламенту, Уряду та інших органів управління автономії.

Хочу заспокоїти «національно стурбованих» і недалеких політиків ‒ як тих, хто при владі, так і тих, хто до неї рветься. Наш план повністю відповідає Мінським угодам, затвердженим главами держав «нормандської четвірки» ‒ України, Росії, Франції та Німеччини, ‒ Резолюцією Ради Безпеки ООН, а також (і це вкрай важливо) чинній Конституції України, яка є Конституцією унітарної держави, якою передбачено автономний статус одного з регіонів. Тому внесення змін до Конституції України щодо автономії Донбасу не означає перетворення України на федеративну державу. І всі звинувачення, що ми таким чином створюємо федерацію, є безпідставними інсинуаціями осіб, далеких від розуміння принципів державного устрою та норм Основного Закону.

Наш план ‒ це реальність. Для його створення було витрачено багато часу і зусиль ‒ для переговорів, консультацій, суперечок, дискусій, обміну думками. Я веду переговори з травня 2014 року, а тому переконаний: реалізувати його можна. Для цього потрібні політична воля і політичний ресурс. Політична воля у нас є, а за політичний ресурс, необхідний для встановлення миру в Україні, ми починаємо боротьбу на виборах.

Коли президент Порошенко каже про те, що ключ від миру знаходиться у Кремлі, він має рацію. Але, на відміну від нього і від інших, що рвуться до влади і розповідають легенди про нібито мир, який вони готові створити, ми не просто знаємо, де цей ключ, ‒ ми знаємо, де двері з замковою щілиною, від якої цей ключ. Більш того, ми знаємо, як відкрити ці двері, за якими мир в Україні стане реальністю, і ми це зробимо. Я у цьому впевнений.

Віктор Медведчук,

голова Політради

ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи