Ветерани і представники ветеранських організацій провели попереджувальну акцію протесту під стінами Кабінету Міністрів України з вимогою зупинити знищення соціальної сфери і виконати рішення Конституційного суду щодо відновлення пільг ветеранам та людям, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

«Сьогодні ветерани – люди, які захищали Батьківщину і все життя працювали на її благо, покинуті напризволяще. Жебрацькі зарплати і пенсії, відсутність належного медичного обслуговування, захмарні ціни і тарифи ставлять літніх людей на межу виживання і змушують економити навіть на їжі. Але і на цьому нинішні злочинці при владі не зупиняються, відбираючи останні соціальні пільги у найбідніших і незахищених громадян. Щоб зупинити цю несправедливість, ми змушені звертатися до судів і відстоюватимуть свої права», – заявив Микола Мартинов, голова Київської міської організації Ради ветеранів.

В ході акції протесту представники ветеранських організацій вимагали від уряду виконати рішення Конституційного суду щодо відновлення пільг ветеранам, внести зміни в бюджет на 2019 рік і передбачити фінансування всіх відновлених гарантій і пільг. Також серед вимог ветеранів – підвищення прожиткового мінімуму, пенсій і соціальних стандартів, перерахунок пенсій військовим пенсіонерам, зменшення цін і тарифів та скасування медичної реформи. Відповідну Резолюцію передали Президенту, прем’єр-міністру та спікеру Верховної Ради України.

«За всі роки незалежності країна ще не знала такої несправедливості і такої неповаги до людей похилого віку. Це ганьба для всієї діючої влади, коли ветерани війни змушені виходити на вулиці, щоб домогтися виконання гарантій, передбачених Конституцією. Ми вже здобули перемоги в Конституційному суді по відновленню пільг чорнобильцям, ветеранам, пенсіонерам, і чекаємо рішень КСУ по більш ніж 20 нашим представленням. Ми готові об’єднати всі зусилля, щоб зупинити руйнування соціальної сфери, повернути людям їх законні соціальні гарантії, а разом з тим – і віру в завтрашній день», – підкреслила народний депутат, ОППОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Наталія Королевська.

Останні записи