Ініціатива припинити дію «Великого договору», з якою виступили русофобсько налаштовані політики, радикали та ура-патріоти при владі, і яку сьогодні підтримав і Голова держави, політично недалекоглядна і стратегічно провальна.

Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією завдасть удару не тільки і не стільки по українсько-російським відносинам, скільки по державі Україна і українським громадянам.

По-перше, нормами даного договору гарантуються безпека і захист наших громадян на території Росії (за різними підрахунками, йдеться про 3-4 мільйонів українців, які щорічно виїжджають до Російської Федерації на заробітки, оскільки наша «реформаторська» влада не змогла забезпечити їх ні робочими місцями, ні гідною зарплатою).

По-друге, за даними експертів-міжнародників, положення «Великого договору» лежать в основі близько 400 угод з міжнародного права, в яких беруть участь Україна і Росія.

По-третє, припинення «Великого договору» завдасть смертельного удару по ключовому для України питанні – питанні відновлення миру на Донбасі. А саме проблема врегулювання конфлікту на Сході України сьогодні є найважливішою для наших співгромадян: згідно з листопадовим опитуванням КМІС, так вважають понад дві третини українців.

Тому я твердо переконаний: ініціативи, спрямовані на розрив, припинення співпраці з РФ за принципом «зруйнуємо все вщент, а потім…», не відповідають інтересам українського народу. Зате цілком і повністю вкладаються в логіку «партії війни», якій вигідно нагнітання антиросійської істерії і радикальної русофобії, і яка зацікавлена ​​в мілітаризації суспільства, розколі країни і ескалації конфлікту на Донбасі.

Неспроможність такої політики влади (войовнича риторика і заклики розірвати всі зв’язки з РФ, закрити кордони, припинити транспортне сполучення, ввести візи, побудувати «Стіну» або вирити рови) стане очевидною при зіткненні з реальністю. А реальність є такою: протяжність кордонів між Україною і Росією становить 2200 кілометрів. Крім того, українців і росіян пов’язують не тільки спільні кордони, а й торгово-економічні відносини, родинні зв’язки, спільна історія, культурні та духовні традиції…

Рано чи пізно українська влада, виходячи з об’єктивних реалій і потреб держави, зрозуміє, що необхідно підписати новий договір про співпрацю. Але чи будуть в ньому відображені інтереси України і чи будуть його норми хоча б віддалено наближені до того, що прописано в чинному Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, – велике питання.

А це означає, що припинення дії «Великого договору» (повторюся – політично недалекоглядне і стратегічно провальне рішення) буде мати катастрофічні наслідки для України та українського народу.

 

Віктор Медведчук,

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ

Останні записи